Montaż, renowacja i konserwacja podłóg

Firma Timberline – prócz sprzedaży surowej bądź gotowej podłogi – proponuje również usługi parkieciarskie (w Warszawie oraz sąsiednich miejscowościach).

Są to prace takie jak:

  • przygotowanie i naprawa wylewki
  • montaż parkietu
  • cyklinowanie
  • lakierowanie lub olejowanie
  • konserwacja i renowacja podłogi

Najpopularniejszy sposób instalacji parkietu to jego przymocowanie na stałe do podłoża. Ten sposób montażu powoduje, iż posadzka jest nadzwyczaj stabilna oraz nie powstają wybrzuszenia.

Układanie parkietu zaczyna się od skontrolowania stanu wylewki. Musi być ona sucha, pozbawiona pęknięć, szorstka oraz mocna. W razie potrzeby mamy sposoby na jej naprawę za pomocą odpowiedniej chemii. Kolejnym krokiem będzie pomiar wilgotności wylewki. By montaż podłóg przebiegał prawidłowo, potrzebne jest solidne i odpowiednio przygotowane podłoże.

Nasza firma proponująca usługi parkieciarskie stosuje grunty oraz kleje do podłóg wyłącznie przetestowanych wytwórców, takich jak WAKOL oraz UZIN. Jedynie wysokiej klasy, markowa chemia umożliwia poprawny montaż podłóg, zapewniający ich długie jak też bezproblemowe użytkowanie.

Pierwszym etapem wykańczania nawierzchni ułożonego parkietu jest jego bezpyłowe cyklinowanie. Żeby otrzymać jednorodną oraz zwartą powierzchnię posadzki pomiędzy szlifami realizuje się szpachlowanie szczelinek mieszaniną żelu oraz pyłu drzewnego.

Olejowanie bądź lakierowanie wieńczy obróbkę posadzki. I tu stawiamy na profesjonalne preparaty firmy Berger, Loba, Maximus i Thomsit. Zależnie od wymogów klienta oraz umiejscowienia podłogi, wykorzystujemy lakiery o stosownej trwałości oraz stosujemy najbardziej odpowiednią liczbę ich warstw. Oleje umożliwiają odmianę kolorystyki posadzki, zwiększają jej odporność i umożliwiają wydobycie struktury drewna.

Konserwacja i renowacja podłóg polega na ich cyklinowaniu i ponownym polakierowaniu. Układamy posadzki również na podłożu korkowym, gąbkowym oraz tak zwanej płycie eko. W tychże wypadkach realne jest położenie jedynie parkietu gotowego, bezklejowego. Parkiety tego rodzaju są wyposażone w złącze typu „click”, występującego pod rozmaitymi nazwami, zależnie od wytwórcy. Konserwacja i renowacja parkietu to nasza specjalność.

Potrzebujesz fachowej porady, skontaktuj się ze nami.

Zostaw nam swój numer telefonu, oddzwonimy.

lub napisz do nas - Formularz kontaktowy
Korzystając z naszej przeglądarki wyrażają Państwo zgodę na wykorzystywanie przez nas plików cookies. Używamy ich do celów statystycznych. W programie służącym do obsługi stron internetowych można zmienić ustawienia dotyczące cookies.
Rozumiem