Podłogi na ogrzewanie podłogowe

 

Zasada działania

Moduł grzewczy, wkomponowany w nasz produkt, sprawnie i równomiernie rozprowadza ciepło na całej powierzchni parkietu. Tym samym cała powierzchnia podłogi działa jak jeden wysokosprawny grzejnik, oddający ciepło do pomieszczenia  poprzez promieniowanie.

To także jedyny produkt nadający się na ogrzewanie podłogowe wodne jak i elektryczne. Dla wyeliminowania bezwładności (tu: czasu dotarcia ciepła od medium grzewczego do powierzchni podłogi), parkiet LAMBDAfloor można z powodzeniem stosować w układzie mikrokontaktu (kabel czy rura grzewcza ogrzewania podłogowego wielopunktowo styka się z podłogą od spodu). Jest to opracowane przez naszych inżynierów nowoczesne rozwiązanie, które może być zastosowane nawet tam, gdzie nie była wcześniej planowana instalacja grzewcza w podłodze.

 

Opatentowana technologia przewodzenia ciepła

Unikatowa konstrukcja parkietu LAMBDAfloor umożliwiła uzyskanie oporu cieplnego wielokrotnie mniejszego w stosunku do innych parkietów tego typu.

Model warstwowy drewnianego parkietu LAMBDAfloor pozwala na analityczne zrozumienie zasady funkcjonowania jak i efektywności naszego produktu.

Jeżeli zdecydujesz się się zastosować nasz parkiet LAMBDAfloor w domu lub w firmie, gdzie występować będzie mieszana powierzchnia gresu i LAMBDAfloor to nie ma potrzeby instalowania większej ilości (gęściej) wężownicy, gdyż rozprowadzanie ciepła przez produkt LAMBDAfloor jest efektywniejsze niż w przypadku okładziny gresowej lub kamienia.